Sezono atidarymo programa
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistas Kostas Smoriginas (bosas-baritonas)
Programa: A. Raudonikis, V. Klova, J. Tallat-Kelpša, J. Naujalis, J. Indra ir kt.
23-ojo sezono atidarymo vakarą kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru scenoje pasirodys vienas ryškiausių Lietuvos operos solistų, bosas-baritonas Kostas Smoriginas.
Nuo debiuto Berlyno valstybinėje operoje jo karjera driekiasi per svarbiausias pasaulio scenas: Londono Karališkąjį operos teatrą „Covent Garden“, Milano „La Scala“, Drezdeno „Semperoper“ ir kitus tarptautinius teatrus. 2023 m. atlikėjas buvo išrinktas Metų operos solistu ir už Amonasro vaidmenį Giuseppe Verdi operoje „Aida“ pelnė Auksinį scenos kryžių.
Greta didžiųjų operos vaidmenų K. Smorigino atliekamame repertuare ypatingą vietą užima kamerinė muzika, kurioje svarbus ne tik balso grožis, bet ir žodis, charakteris bei pasakojama istorija.
Naujojo koncertinio sezono atidarymo programoje „Lietuviškų dainų muzikinė mozaika“
skambės lietuvių kompozitorių vokalinė ir instrumentinė muzika. Vakaro dėmesio centre – lietuviška daina. Tai Stasio Šimkaus, Vytauto Klovos, Algimanto Raudonikio, Jurgio Karnavičiaus bei kitų kompozitorių kūriniai, kuriose išlikę skirtingų kartų melodijos, istorijos ir lietuviškos muzikos tradicijos atspindžiai.
Vokalinę programos dalį papildys lietuvių kompozitorių instrumentinė muzika styginių orkestrui. Mikalojaus Kleopo Oginskio, Broniaus Kutavičiaus, Fausto Latėno, Tomo Makačino, Nijolės Sinkevičiūtės ir kitų kompozitorių kūriniai leis pažvelgti į lietuviškos muzikos kelią – nuo liaudies muzikos tradicijų, romantizmo idėjų iki skirtingų XX amžiaus estetinių krypčių, formavusių lietuvišką profesionaliąją muziką.
BILIETAI:
https://gargzdai.info/380